Adrasan Suluada Koyu

Turkuaz suları ve beyaz kumlarıyla herkesin gitmek istediği dünyaca ünlü tropik bir ada olan Maldivler’e son derece benzerliği ile Akdeniz bölgesinin parlayan yıldızları arasında bulunan Suluada, son yıllarda yakınımızdaki cennet köşelerinden biri olarak keşfedildi diyebiliriz.

Salda Gölü gibi Turkuaz suları ve beyaz kumlarıyla herkesin gitmek istediği dünyaca ünlü tropik bir ada Maldivler’e son derece benziyor. Hatta öyle ki son dönemde popülerliğinin artması sebebiyle Suluada “Akdeniz’in Maldivleri” olarak anılmaya başlandı bile.

Suluada, tarih boyunca hep değerli bir alan olarak görülse de son zamanlarda sosyal medyada paylaşılan ve eşsiz güzelliğini gösteren fotoğraflarıyla birlikte kendinden oldukça fazla söz ettirir hale gelmiş durumda. O güzel fotoğrafların çekildiği yerleri keşfetmek için hepimiz can atar hale geldik. Popülerliği günden güne artan Akdeniz’in Maldivleri Suluada son birkaç sene haricinde Antalyalılar’ın bile az bildiği bir saklı cennet halinde adeta keşfedilmeyi bekliyordu. Son zamanlarda popülerliğinin bu kadar yüksek bir ivme kazanmasındaki sırrın altında Suluada’nın deniz suyu ve sahil kumunun renginde yatıyor olduğu tahmin ediliyor. Son derece berrak, temiz ve serin suların, bembeyaz kumlarla buluştuğu bir yer burası.

Suluada’nın kaya yapısı kalsiyum karbonat içermekte. Buradaki kumun bu kadar beyaz olmasındaki sır ise kumun içinde yaşayan çok sayıdaki “foraminifera” adlı mikroorganizmalarda yatıyor. Adadan çıkan tatlı su nedeniyle taşlar bembeyaz olunca, deniz suyu daha da berraklaşmış bir görünüm alıyor. Böylelikle Suluada tropik bir havuz görüntüsü ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu saklı cennetin bu kadar uzun süre keşfedilmemiş olmasından kaynaklanan biyoçeşitlilik Suluada’da hemen göze çarpıyor.

Turkuazdan maviye koyulaşan deniziyle Suluada; foklara, yunuslara, orfozlara ve su kuşlarına da yuva olan tertemiz bir ada formunda kendini koruyabilmiş durumda. Adamızdaki biyoçeşitlilik sadece bu kadarlada sınırlı değil özellikle algler, yosunlar ve mikroorganizmalardan oluşan yüzlerce canlı türüne ev sahipliği yapıyor. Tekne turlarımız sayesinde bu doğal güzelliklere şahit olmakla kalmayıp yakından da inceleme şansına sahip olabileceksiniz. Tarihi Suluada’mızın ilk keşfedildiği günlerden bugünlere kadar yerli halk arasında suyunun şifalı olduğuna dair söylentiler her zaman dolaşmış ve buna inanılmıştır. Özellikle de böbrek taşlarına iyi gelmesi için buradaki suyun içilmesi halk tarafından herkese öneriliyor ve şiddetle tavsiye ediliyor.

Suluada Koyu

Suluada’mıza ulaşımın yalnızca deniz yoluyla sağlanması özellikle siz değerli misafirlerimiz ve adamızın doğal güzellikleri için oldukça güzel bir durum. Arabalardan, kalabalık insan gruplarından uzaklaşmak doğayla içiçe sakin ve huzur dolu vakitler geçirmek istiyorsanız eğer Koray Kaptan Tekne Turlarımız tam sizlere göre. Adrasan’dan başlayan yolculuğumuz 45 dakika boyunca sürüyor. Yolculuğumuz süresince siz değerli misafirlerimize ikramlarda bulunuyoruz.

Dilerseniz Bunun yanı sıra Adrasan tekne turu kapsamında günlük turlarımızda öğle yemekleri profesyonel aşçılarımız tarafından hazırlanmakta olup ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Yaz aylarında günde 2 bine yakın ziyaretçi ağırladığımız Suluada siz değerli misafirlerimiz için kapılarını sonuna kadar açmış durumda. Tek eksik sizlersiniz. Antalya’nın bakir kalabilen ender bölgelerinden yalnızca biri olan Suluada insanlardan, trafikten, kargaşadan ve hayatın yoğunluğundan sizi çekip çıkartacak adeta mistik bir güce sahiptir.

Aynı zamanda çevre köylerde yaşayan ve önceden yaşamış insanların inancına göre Suluada’mızın turkuaz suları son derece şifalı. Özellikle böbrek taşlarına son derece iyi geldiğine inanılıyor. Bu şifalı sulardan faydalanmak isteyen insanlar sadece Türkiye ile sınırlı kalmamakla beraber dünyanın her yerinden adeta insan akınlarına uğruyor. Adamıza sadece denizden ulaşımın bulunması doğal güzelliklerin korunması için resmen bir fırsat olarak görülüyor. Bizde siz değerli misafirlerimiz için Suluada tekne turları düzenliyoruz. Suluada tekne turlarımız yaklaşık 45 dakika sürüyor ve firmamız bu yolculuk boyunca deneyimli ve güler yüzlü personellerimizle sizleri adeta değerli hissettirecektir. Sahip olduğumuz vizyon ile sektörde müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem adeta fark yaratıyor. Tekne turumuz esnasında Antalya’mızın doğal güzellikleri ile iç içe yolculuğumuzu yaparken bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz teknelerimizde, güler yüzlü personellerimizle birlikte hizmetinizde olacaklar.

Bunların yanında birde tekne turlarımız esnasında profesyonel aşçılarımız tarafından hazırlanmış, son derece leziz yöresel ve dünya mutfağına ait yemeklerimizde siz değerli misafirlerimizin beğenilerine sunulmaktadır. Suluada yalnızca bir adadan oluşmuyor. Coğrafyası sayesinde aynı zamanda kesinlikle görmenizi istediğimiz onlarca koyada ev sahipliği yapıyor. Çevresinde bulunan koylar Suluada’nın doğal güzelliğine güzellik katarken aynı zamanda pek çok canlıya da yuva oluyor.

Özellikle Suluada’nın kaya yapısının kalsiyum karbonat içermesinden dolayı yüzlerce mikroorganizma ile birlikte tatlı suları sayesinde de onlarca balık türüne yuva olabiliyor. Bu biyoçeşitliliğin korunmasında adaya yalnızca denizden ulaşımın olmasının payı gerçekten yadsınamayacak kadar büyük. Adrasan limanından her sabah hareket eden özel tasarım, tam donanımlı teknemiz, tüm mürettebatı ve deneyimli personeli ile müşterilerimize daha önce tecrübe etmedikleri bir deneyim sunmak için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklardır.

Turlarımızın ilk amaçlarından biride müşterilerimizi gün boyunca daha önce hiç görmemiş oldukları manzaralarla buluşturmak ve Adrasan’nın doğal güzellikleriyle iç içe zaman geçirmelerini sağlamaktır. Müşterilerimiz güzel Antalya’mızın sıcağından kendilerini adeta tropik bir saklı cennet olarak tarif edilen Suluada’mızın, turkuaz ve son derece berrak sularında serinleyerek kurtulacaklardır. Suluada tekne turlarımız boyunca tüm güvenlik önlemleri en üst seviyede alınmış olarak tüm personellerimiz olası her türlü acil durum için eğitimlidir.

Ayrıca son aylarda dünya çapında ortaya çıkmış olan COVİD-19 hastalığı için teknelerimiz özellikle her tur sonrasında dezenfekte edilir. Bu açıdan gerçekten gönül rahatlığıyla tatilinizin ve turumuzun keyfini çıkartabilirsiniz. Sizlerin yapması gereken tek şey sadece arkanıza yaslanıp kendinizi evinizde hissetmek ve kalan her şeyi bizlere bırakmak.Sizin için buradayız ve en yakın zamanda sizi aramızda görmeyi dört gözle bekliyoruz

5/5 - (1 kişi puanladı)
Keşfettiklerinizi takipçilerinizle de paylaşmak ister misiniz?
0Shares

Benzer Yazılar