Adrasan Koyu

Adrasan Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Denizin mavisi, ormanların yeşili, turuncu portakal ve turunç bahçeleri ile kendine hayran bırakacak güzelliktedir. Antalya saklı cennetleri arasında yer alan Adrasan sit alanı olmasından dolayı devasa otellere ev sahipliği yapmaz. Bu sebeple Adrasan Koyu oldukça sakin ve güzeldir.

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir mahallede olan Adrasan; Muğla Antalya arasındaki bir bölgede, Antalya’ya yaklaşık 95 kilometre uzaklıkta yer alır.

Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Adrasan’a gitmek için birçok farklı ulaşım yöntemleri kullanılabilir. Antalya merkeze gelinlikten sonra Kemer- Kumluca istikametine doğru gidilerek Adrasan’a ulaşılabilir.

Antalya’ya havayoluyla gelmek isteyen kişiler için ise Antalya havalimanında gelinerek 104 kilometre uzaklıktaki Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Dünyanın birçok bölgesinde Antalya’ya uçaklar bulunur. Buradan sonra kişiler önce Kumluca’ya daha sonra Adrasan tarafına giden dolmuşlara binerek ulaşabilir. Antalya Havalimanı’ndan tramvay, havaş veya belediye otobüsleri ile Antalya otogarına oluştur. 30 dakikalık aralıklarla Kumluca üzerinden adresin ulaşmak mümkündür.

Adrasan’a Antalya’dan otobüsle ulaşmak için ise Antalya otogarında indikten sonra ilçeler terminalinden Kumluca minibüslerine binilir ve buradan Adrasan’a ulaşmak mümkündür. Özel araçla Adrasan’a gitmek isteyen kişiler için ise Kaş- Adrasan arası 109 kilometre; yaklaşık 2 saat sürmektedir. Muğla yönünden Adrasan’a gelmek isteyen kişiler için ise Fethiye Adrasan arası üç buçuk saat sürmektedir. İzmir- Adrasan arası 511 kilometre, Ankara- Adrasan arası 570 kilometredir. İstanbul-Adrasan arası 730 kilometredir ve 9 saat sürmektedir.

Adrasan’da Yapılabilecek Aktiviteler

Adrasan ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Adrasan sit alanı bölgesi olduğu için büyük otellerin bulunmadığı bir bölgedir. Bu sebeple sahili muhteşem görüntülere sebep olur. Bölgede daha çok Bungalov tarzı evler ve apart oteller bulunmaktadır. Bölge civarında kamp yapmak da mümkündür.

Antalya Adrasan yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki; Olympos Antik Kenti, Çıralı, Yanartaş da Adrasan’a gelindiğinde yapılabilecek diğer etkinliklerdir. Paselis Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti de Adrasan’a gelecek kişilerin ziyaret edebileceği diğer alanlardır.

Muhteşem doğası ve muhteşem denizi ile görenleri kendine hayran bırakan Adrasan dağ yürüyüşü ve serbest tırmanış gibi doğa sporları yapmak için oldukça uygundur. Sörf ve su kayağı aktivitelere yapılabilir. Dalış için oldukça uygun olan Adrasan su altı sporlarına düşkün olanlar için de güzel bir alternatiftir.

5/5 - (1 kişi puanladı)
Keşfettiklerinizi takipçilerinizle de paylaşmak ister misiniz?
0Shares

Benzer Yazılar