Adrasan Tatili Aktiviteleri
Adrasan Tatili Aktiviteleri

Adrasan’da tatil yapıyorsanız ” Adrasan’da tatilde yapılır , Adrasan’da ne tür aktivitelere katılırım” gibi sorular aklınızdaysa size birkaç öneride bulunmak isteriz.

Adrasan birçok tatil yöresine nazaran oldukça renkli bir beldedir. Sakin, huzurlu bir yapısı vardır ama aynı zamanda eğlence ve adrenalin isteyenler içinde çokça alternatif mevcuttur. Öncelikle tatilden beklentiniz denize girip sahilde denize karşı kitabınızı açıp güneşlenmek ise en doğru yerlerden birisindesiniz. Adrasan sahili Akdeniz sahil şeridinin en özel koylarından birisine sahiptir. Tertemiz denizi ve uzun uzadıya kumsalı sizlere skin ve keyifli bir deneyim sunar. Oteller denize genelde yürüme mesafesindedir. Kahvaltınızı yaptıktan sonra havlunuzu kapıp birkaç dakika içinde kendinizi masmavi denizin keyfine bırakabilirsiniz.

Tatilden beklentiniz adrenalin ise Adrasan yamaç paraşütü konusunda Türkiye’nin en keyifli uçuş veren tepelerinden birine sahiptir. Deneyimli yamaç paraşütü pilotları eşliğinde Role isimli tepeden yaklaşık 1000 metre yükseklikten uçabilir, Adrasan’ı tepeden seyredebilirsiniz. Yamaç paraşütü her ölümlünün ölmeden önce yapılacaklar listesinden muhakkak olması gereken bir aktivitedir. Yükseklik korkunuz varsa elbette o farklı bir konu.

Adrasan mevkii itibariyle çevresi de bir o kadar renkli bir beldedir. Hemen 7-8 km ötesinde ağaç evleri, antik kenti ve gece sabaha kadar açık barları ile ünlü olan Olimpos’a komşudur. Akşamları Olimpos’a gidebilir, sabaha kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Karaöz, Korsan Koyu, Gelidonya Feneri gibi Likya Yolu güzergahları Adrasan’dan geçer. Adrasan’da konaklama yaparken tüm bu saydığımız yerleri gün içinde gezip akşam otelinize dönebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Adrasan’da tatil yapıyorsanız yapmadan olmaz diyeceğimiz aktivite elbette tekne turu olacaktır. İki farklı güzergahta günübirlik çıkılan Adrasan Tekne Turları nda birinci güzergah Ceneviz Koyu‘na doğru gitmektedir. İkinci güzergah ise Korsan Koyu ve Sulu Ada dır. İki güzergahta da sabah Adrasan Yat Limanı’ndan çıkılır ve akşam üzeri geri dönülür. Gün içinde öğlen yemeği balık + salata + makarna şeklinde teknede servis edilmektedir. Gidilen koylarda yaklaşık yarımşar saatlik molalar verilir ve bu sürede hayatınızda görebileceğiniz en harika koylarda denize girebilirsiniz. Her gidilen koy sizi daha fazla etkileyecek ve adeta kendinizi bir rüyanın içindeymişsiniz gibi hissetirecektir. Yazdıklarımızda çok kesin bir dil kullanıyoruz çünkü bu yazdıklarımız şimdiye kadar bu turlara katılan sayısız misafirin hepsinin ortak görüşüdür. Kısacası Adrasan’da tatilde ne yaparım sorusunun aslında ilk cevabı Adrasan tekne turu dur.

Adrasan’dan tekne turuna çıkmak istiyorsanız Koray Kaptan ile iletişim kurabilir, fiyat bilgisi alabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Durusu Teknesi sizi güzel bir şekilde ağırlamak için her türlü imkanını seferber edecektir.

Koray Kaptan İletişim numarası   0 506 5288099